„Спаси Хасково“ откри офиса си с водосвет за здраве

Политици, представители на държавни институции, лекари, адвокати, културни деятели и бизнесмени присъстваха на откриванто на офиса на „Спаси Хасково“ , който се намира на ул. „Климент Охридски“ 8 зад ДКТ „Иван Димов“.

Събитието започна с водосвет за здраве, който бе отслужен от отец Димитър. В новосъздадената местна инициативна група участват доказали се в региона бизнесмени, икономисти, юристи, архитекти, агрономи и инженери. Сред приоритетите на сдружението са по-добро бъдеще за децата, прозрачно управление, възможности за бизнес и модерен град. Пред присъстващите говори един от основателите на „Спаси Хасково“ бизнесменът Марин Райчев, който обясни как се е породила идеята за създаването на групата.

„Преди няколко месеца се събрахме с приятели с високо развито обществено самосъзнание и наблюдавайки посоката, по която върви Хасково, решихме, че не можем повече да бъдем безучастни и да гледаме как градът ни потъва по много направления.”- каза Марин Райчев.

33-годишният Христо Ангелов, който има син на година и половина, заяви, че иска детето му да живее в чист, спокоен и зелен град и да получи качествено образование, с което да има шанс за развитие и реализация тук. Според него това в момента в Хасково е невъзможно:

Родителите напускат децата си в търсене на по- добро препитание, а децата напускат домовете си за по- добро бъдеще. Аз  ще се боря за тези хора и ще се опитам да създам по- благоприятна среда, в която те да се развиват и да останат със семействата си в родния Хасково” каза Христо Ангелов.

Архитектът Валентин Маринов, който е сред основните двигатели на сдружението, каза, че Хасково има уникални перспективи за развитие, защото през територията му минават два големи трансевропейски коридора.

Имаме  плодородна земя и трудолюбиви хора и за много кратко време ние, единни, можем да изведем Хасково отново на челните места в страната, където е  мястото му, където е бил преди това. Аз съм в Спаси Хасково, за да се боря за моя град. С опита и знанията си, смятам, че мога да бъда полезен за неговото развитие” заяви Валентин Маринов.

 

Основателите на „Спаси Хасково“ дадоха заявка за участие в предстоящите местни избори на 29 октомври. Предстои да бъде обявена листата им с общински съветници.

Сподели новината:

1 Коментар

  • Been playin’ on 3633betentrar and it’s pretty chill. Easy to navigate, and I haven’t had any issues. Definitely a solid choice. Take a look: 3633betentrar

  • Thanks for the insightful breakdown! It’s great to see platforms like AIGO Tools helping users navigate the AI landscape with ease and clarity. Check out their AI Trading Bot Assistant for a smart start.

  • Стойчева

    Дано не е само предизборна агитация……

Напиши коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Последни новини

ЗА НАС

Ние, от СПАСИ ХАСКОВО, сме се обединили около идеята да направим нашия град по-добро място за живеене. Да дадем възможност на децата ни да се образоват, развиват и успяват в Хасково. Да спрем унищожаването на града. Да създадем благоприятна среда за привличане на инвестиции и откриване на качествени работни места. Предлагаме ясна насока и конкретни решения.

ПОСЛЕДВАЙ НИ

СПАСИ ХАСКОВО СЕ БОРИ ЗА...

ЕЛА В ЕКИПА!

-ПРИСЪЕДИНИ СЕ КЪМ НАС-

КАТЕГОРИИ

Edit Template

Бисквитки » Политика за поверителност » Общи условия

© 2023 спаси Хасково, всички права запазени